İletişimde Kal

  PROF. DR. ŞEVKİ ERDEM
  “Dik bir Duruş hayata bakışınızı değiştirir.”

  Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde doğan Şevki Erdem ilk, ortaokul ve liseyi Çanakkale’de bitirmiştir. 1984 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimine başlamıştır ve 1990 yılındaki mezun olarak tıp doktoru unvanı almıştır. Mezuniyetinin hemen ardından mecburi hizmet için Diyarbakır’a gitti. 1991 yılında Kayseri’ye giderek, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’nda ortopedi ihtisasına başlamıştır. 1996 yılında ihtisasını tamamlayarak uzmanlığını almıştır.

  Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’na 1997 yılında Yrd. Doç. Dr. olarak atanmıştır. 1998 yılında da yine aynı üniversitede omurga ameliyatlarını yapmaya başlamıştır ve 2004 yılında Doçent, 2009 yılında da Profesör olmuştur.

  Prof. Dr. Şevki Erdem, 2012 yılında çalışmalarına İstanbul Haydarpaşa Numune Eğitim Araştırma Hastanesi’nde devam etmeye başlamıştır. Tüm bu süreçlerde omurga cerrahisi ile ilgili bilgi ve tecrübesini artırmak amacıyla yurt dışında bir çok merkezde gözlemci olarak bulunmuş, eğitim ve toplantılara katılmıştır.

  Edindiği tüm deneyim ve bilgi ile çalıştığı kurumu omurga cerrahisi uygulama ve eğitim merkezi haline gelmiştir. Türkiye’de tedavi bekleyen çok sayıdaki skolyoz hastasının operasyonunu üstlenirken, bu türden hayati ameliyatları yapacak meslektaşının yetişmesine önemli katkılarda bulunmuştur. Ulusal ve uluslararası birçok kongrede verdiği sunum ve eğitimlerle, farklı sağlık kurumlarında da omurga cerrahlarının yetiştirilmesinde ve bilincin artırılmasında etkin rol oynamıştır.

  1997’ten beri binlerce kişinin omurga eğrilikleri ve diğer omurga rahatsızlıklarını tedavi eden Prof. Dr. Şevki Erdem, 2013 yılında yaptığı ameliyatlar, verdiği eğitimler ve yer aldığı sosyal sorumluluk projeleri nedeniyle Sağlık Bakanlığı tarafından “Yılın Doktoru”olarak ödüllendirilmiştir.

  2016 yılında omurga rahatsızlıklarının tedavisinde fizyoterapi, psikoterapi, nefes, yoga, düşünce teknikleri gibi alternatif uygulamalar sunan eS-Camp Skolyoz ve Kifoz Terapi Kampı’nı kurarak, Başkanlığını üstlenmiştir.

  Emsey Hospital bünyesinde, kuruculuğunu da yaptığı Omurga Cerrahisi Bölümü’nde çalışmalarına devam etmiştir.

  Son olarak İstanbul Medicana Kadıköy Hastanesi’nde görev alan Prof. Erdem, çalışmalarını gelecek nesillere, doktor ve doktor adaylarına aktarabilmek, onlarla birlikte yeni çalışmalara imza atabilmek ve tüm vatandaşlara daha kolay ulaşarak hizmet verebilmek için 2019 yılı itibarı ile Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü’ne geçmiştir.

  Prof. Dr. Şevki Erdem 2024 yılı Şubat ayı itibari ile Kozyatağı Central Hospital’de görev almaktadır.

  “2013 Yılın Doktoru”

  Prof. Dr. Şevki Erdem özverili ve başarılı çalışmaları ile 2013 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından “Yılın Doktoru” ünvanına layık görülmüştür.

  İLGİ ALANLARI

  TEDAVİLER